بهترین متریال برای طراحی ویلا را بشناسید

taj
instagramaparat
۱۴۰۱/۷/۱۷ یکشنبه
(6)
(0)

بهترین متریال برای طراحی ویلا را بشناسید

بهترین متریال برای طراحی ویلا را بشناسید

طراحی ویلا بایستی به صورت کاملا تخصصی انجام شده و اجرای آن به وسیله بهترین و مناسب ترین متریال ها صورت پذیرد. محیط ویلا ویژگی های خاصی دارد که این ویژگی ها امکان استفاده از هر نوع متریالی را به منظور ساخت یا بازسازی آن فراهم نمی‌آورند. از این رو برای داشتن بهترین عملکرد در زمینه طراحی و ساخت ویلاها بایستی به سراغ متریال های مناسب رفت. در اینجا چوب پلاست را به عنوان یکی از ایده آل ترین متریال ها برای طراحی ویلا معرفی می‌کنیم

مهم ترین مزیت استفاده از چوب پلاست برای طراحی و ساخت انواع ویلاها

انواع ویلاها جدا از مدل طراحی و نوع دکوراسیون دارای مساحت های بالایی هستند. از این رو نیاز به سیستم سرمایش و گرمایش قدرتمندی برای تامین گرما یا خنکی فضا دارند. هر چند که یافتن و استفاده از سیستم های کارآمد برای این منظور کار بسیار آسانی است اما هزینه تامین انرژی در اغلب موارد بسیار بالاست. از این رو بایستی متریال و مصالح مورد استفاده برای ساخت آنها حداقل مقدار گذردهی انرژی را داشته باشند. به عبارتی متریال مصرفی در اجرای ویلاها باید عایق حرارتی باشد تا بتواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند. یکی از موثرترین متریال های دارای خاصیت عایق حرارتی، چوب پلاست است که از این نظر شباهت زیادی به چوب دارد. استفاده از چوب پلاست باعث خواهد شد که فضای داخلی ویلا در فصول سرد سال گرمتر و در فصل گرم، خنک تر باشد. به دلیل همین خاصیت می‌توان در هزینه های مربوط به تامین انرژی در ویلاها به صورت قابل توجهی صرفه جویی کرد.

در اینجا نوع طراحی و دکوراسیون داخلی انواع ویلاهای مدرن و کلاسیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا ببینیم که استفاده از چوب پلاست برای اجرای آنها تا چه اندازه می‌تواند مناسب باشد.

بهترین متریال برای طراحی ویلا را بشناسید

طراحی ویلا مدرنبا چوب پلاست

ویلاها از جمله اماکنی هستند که از نظر اغلب افراد بهترین شرایط را برای گذران اوقات فراغت و استراحت دارا می‌باشند. این اماکن غالبا در جاهای خوش آب و هوا و دارای طبیعت مطبوع ساخته شده و به بهره برداری می‌رسند. با افزایش جمعیت و رشد و پیشرفت در ساخت و سازها، گسترش ساخت و پیشرفت در زمینه طراحی انواع ویلا نیز اتفاق افتاده است. امروزه ویلاهای با نما و طراحی مدرن بیشتر به چشم می‌خورند و جذابیت زیادی در مناطق اطراف شهرها به وجود آورده اند. در طراحی و ساخت ویلاهای مدرن از متریال های جدید و المان های نوظهوری استفاده می‌شود که زیبایی معماری آنها را چندین برابر می‌کند. یکی از این متریال های مدرن و دارای مزیت های کاربردی فراوان، ورق چوب پلاست است.

طراحی ویلا مدرن با چوب پلاست

چوب پلاست متریالی متشکل از ترکیب چوب با پلاستیک همراه با نوعی آرد مخصوص است که هرچند برخی خواص چوب همچون خاصیت عایق بودن آن در این ترکیب حفظ می‌شود اما از بسیاری از جهات متریالی بهبود یافته نسبت به چوب محسوب می‌شود. به عنوان مثال چوب پلاست در مقایسه با چوب از نظر استقامت و استحکام عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

اجرای المان های مختلف ویلای مدرن

در دیزاین ویلا مدرن، از چوب پلاست می‌توان در زمینه های مختلفی استفاده کرد. این نوع متریال سرعت اجرای بسیار بالایی دارد، سبک است و جلوه ظاهری بسیار جذابی ایجاد می‌کند. اجرای نمای ویلا، روف گاردن، آلاچیق و پرگولا، کفپوش، نرده و سقف کاذب با استفاده از چوب پلاست ممکن است. در اینجا به ذکر نکاتی مهم در مورد اجرای مدرن هریک از این المان ها با استفاده از چوب پلاست می‌پردازیم.

اجرای المان های مختلف ویلای مدرن

اجرای روف گاردن یا باغبام در سالهای اخیر با استقبال بالایی مواجه شده است. ویلاهای طراحی شده بر اساس اصول مدرنیته می‌توانند با استفاده از چوب پلاست یک روف گاردن جذاب نیز بر روی بام ویلا داشته باشند. پروسه اجرای باغبام با استفاده از چوب پلاست پروسه ای کم هزینه اما با بازدهی بالا است که می‌توانند بهترین مکان را برای گذران اوقات فراغت شما فراهم آورد.

المان دیگری که می‌توانید آن را با جلوه ظاهری زیبا با استفاده از چوب پلاست اجرا کنید، آلاچیق است. آلاچیق ها از جمله شیک ترین المان های طراحی ویلا محسوب می‌شوند که در فضای بیرونی قابل اجرا هستند. علاوه بر آلاچیق، پرگولا یا سایبان نیز می‌تواند با استفاده از چوب پلاست طراحی و اجرا شود. آلاچیق ها از جمله مکان های مسقف برای لذت بردن از طبیعت در روزهای بارانی هستند.

نمای چوبی و مقاوم ویلای مدرن با استفاده از چوب پلاست

نمای چوبی از نظر بسیاری از افراد برای طراحی ویلا جذاب است. اما استفاده از چوب برای این منظور به سبب مقاومت پایین آن در برابر حمله حشرات، رطوبت و ... گزینه مناسبی نیست. علاقمندان به طراحی نمای چوبی ویلا می‌توانند با استفاده از متریال چوب پلاست نمایی زیبا و جذاب اما در عین حال مقاوم ایجاد کنند. چوب پلاست پروفیلی مقاوم در برابر تابش مداوم نور خورشید، رطوبت و هوای شرجی است. علاوه بر این به سبب دارا بودن پلاستیک در ترکیب این متریال، حیوانات موذی و حشرات نیز نمی‌توانند هیچ گونه آسیبی به نمای اجرا شده توسط چوب پلاست بزنند.

نمای چوبی و مقاوم ویلای مدرن با استفاده از چوب پلاست

کفپوش چوبی المان دیگر پرطرفدار در طراحی ویلا محسوب می‌شود. کفپوش های اجرا شده با چوب پلاست هم نمود ظاهری زیبایی دارند و هم از نظر کیفی عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. علاوه بر کفپوش ویلا به منظور ایجاد کاور دور استخر نیز می‌توان از پروفیل چوب پلاست استفاده نمود. البته رعایت تناسب و هارمونی طرح و رنگ در مورد تمام این بخش ها برای زیبایی هر چه تمام نتیجه کار لازم است.

اجرای نرده و سقف کاذب طرح چوب در ویلای مدرن

نرده و سقف کاذب المان های دیگر قابل اجرا با استفاده از پروفیل چوب پلاست هستند. نرده های چوبی کار شده با چوب پلاست می‌توانند در حصارکشی باغچه ها، ایجاد مرزبندی در محوطه ویلا، اجرای جانپناه در فضای داخلی و ... به کار گرفته شوند. این کار علاوه بر کاربردی بودن، طراحی نوین و زیبایی به ویلا می‌بخشد.

سقف کاذب چوب پلاست به راحتی و در کمترین زمان ممکن اجرا می‌شود. طرح چوبی سقف می‌تواند جهت ایجاد هارمونی با سایر المان ها به کار گرفته شود. اجرای سقف کاذب با استفاده از چوب پلاست در مدل های مختلف و متنوعی قابل انجام است. علاوه بر این موارد همچنین در نظر داشته باشید که سقف کاذب کار شده با چوب پلاست قابلیت تمیز شدن دارد و به راحتی می‌توان آن را از هر گونه آلودگی پاک نمود.

همانطور که دیدید استفاده از چوب پلاست می‌تواند در طراحی ویلا مدرن باعث جذابیت ظاهری هر چه بیشتر نما و دکوراسیون داخلی کار شود. در ادامه، نکات مهم و مزایای استفاده از چوب پلاست در طراحی ویلا کلاسیک را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

طراحی ویلا کلاسیک با استفاده از چوب پلاست

در طراحی ویلا سنتی یا کلاسیک طراحان و مجریان طرح بیشتر سعی در ارائه و پیاده سازی طرح هایی دارند که شکوه و عظمت بیشتری در مقایسه با طرح های مدرن داشته باشد. رعایت نکات مربوط به طراحی ویلا در این سبک باعث خواهد شد که نتیجه نهایی کار دارای جذابیت بالایی باشد. اصول طراحی و ساخت ویلا به سبک کلاسیک گستره وسیعی از مطالب را شامل می‌شود که در اینجا بیشتر روی متریال مصرفی برای اجرای این نوع طرح می‌پردازیم.

طراحی ویلا کلاسیک با استفاده از چوب پلاست

متریال مصرفی برای اجرای طرح یک ویلای کلاسیک

قطعا در طراحی ویلا کلاسیک و اجرای آن از ابزارها، تزئینات و مصالح و متریال های زیادی به منظور انجام پروسه ساخت و ساز استفاده می‌شود. این ویلاها دارای جزئیات بیشتری نسبت به ویلاهای طراحی شده به سبک مدرن هستند. به سبب همین جزئیات هزینه اجرای طرح یک ویلای کلاسیک غالبا نسبت به ویلاهای مدرن بیشتر است. به منظور کاهش هزینه ها در این مورد می‌توان از مصالح و متریال های کم هزینه تر، دارای طول عمر بالا و با دوام استفاده نمود. استفاده از متریال های با دوام بالا باعث می‌شود که در آینده و برای بازسازی ویلا نیازی به هزینه کرد بیشتر نداشته باشید.

چوب، آجر و سنگ از متداول ترین متریال ها برای ساخت ویلای کلاسیک

چوب، آجر و سنگ یا هر متریال سنتی دیگری جلوه ظاهری و جذابیت طراحی ویلا کلاسیک را چندین برابر می‌کنند. استفاده از هر گونه متریالی برای این منظور بایستی با رعایت نظم و تناسب انجام شود تا طراحی، نما و دکوراسیون داخلی ویلا جلوه کلاسیک آن را نمایان کند. در ویلا سازی کلاسیک بایستی عناصر مختلف به گونه ای کنار هم قرار بگیرند که نتیجه نهایی کار حس طبیعی بودن را به بیننده القا کند. به همین علت است که استفاده از سنگ و چوب در ساخت این ویلاها بسیار متداول است.

بهترین متریال جهت پیاده سازی طرح یک ویلای کلاسیک

امروزه صنعت ساخت و ساز از جمله صنعت ساخت انواع سبک ویلا به سبب ورود مواد و متریال های ساختمان سازی جدید دچار تغییر و تحولات گسترده ای شده است. یکی از متریال های تحول آفرین که هم در ویلا سازی مدرن و هم در ویلا سازی سنتی جایگاه ویژه ای دارد، متریال چوب پلاست است. چوب پلاست متریالی بسیار شیک، دارای مقاومت بالا، دارای تنوع طرح و رنگ و ... است که تمام این مزایا باعث شده اند که این متریال جایگزین بسیاری از مواد و متریال های سنتی برای اجرای طرح های ویلا سازی شود. این متریال به عنوان یک محصول دوستدار طبیعت محصولی است که تمام قواعد شیمی سبز در تولید آن رعایت شده اند. از این رو استفاده از آن به عنوان یک محصول بدون ضرر برای محیط زیست بسیار رایج شده است.

در عصر حاضر دیگر نمی‌توان برای طراحی ویلا و اجرای آن به متریال هایی چون چوب متکی بود. چوب متریالی سنتی است که معایب فراوانی برای ویلا سازی کلاسیک دارد. همانطور که در بالا نیز بدان اشاره کردیم این ماده به راحتی توسط حشرات و جانوران موذی جونده دچار آسیب می‌شود. مقاومت بالایی در برابر رطوبت ندارد و می‌توان آن را یک متریال با دوام پایین در صنعت ساخت و ساز محسوب کرد. بهترین راهکار در این مورد جایگزین نمودن چوب با چوب پلاست است.

چوب پلاست پروفیلی است که ارزش بالایی در طراحی ویلا و ساخت و ساز به شیوه مدرن و سنتی دارد. البته ورق های چوب پلاست نیز زمانی کیفیت و دوام بالایی خواهند داشت که در ترکیب آنها از مواد اولیه درجه یک و مرغوب استفاده شود. الیاف چوب مصرفی، پلاستیک مورد استفاده، آرد مخصوص به کار رفته و ... همگی باید مرغوبیت لازم را برای ساخت بهترین متریال چوب پلاست داشته باشند.

با استفاده از چوب پلاست به منظور ساخت و ساز همچنین از قطع بسیاری از درختان که برای نماسازی و ویلا سازی چوبی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، جلوگیری می‌شود. این کار از نظر حافظان محیط زیست و مبارزه کنندگان با معضل آلودگی هوا، مزیتی بسیار ویژه است. علاوه بر این بر خلاف پلاستیک که قابلیت که تجزیه در محیط را ندارد، چوب پلاست به راحتی در طبیعت بازیافت شده و خطرات زیست محیطی ایجاد نمی‌کند.

 

نما چوب پلاست ویلای کلاسیک و شکوه و عظمت قابل توجه آن

نما چوب پلاست ویلای کلاسیک و شکوه و عظمت قابل توجه آن

نما ویلا یا هر ساختمان بزرگ دیگری نشان از طراحی دکوراسیون داخلی آن نیز دارد. در حقیقت آنچه که در نگاه اول به معماری یک بنا، نظر بیننده را جلب می‌کند، نمای ساختمان است. نماهای چوبی غالبا بسیار لوکس تر و گران قیمت تر از سایر انواع نما به نظر می‌رسند. پس اجرای این نوع نماها در حقیقت توان بالای مالی صاحب ملک را نیز نشان می‌دهد. اما همانطور که گفتیم دیگر از چوب به منظور ویلا سازی یا هر نوع ساخت و ساز دیگری استفاده نمی‌شود. اما جایگزین ایده آل آن یعنی کامپوزیت چوب پلاست می‌تواند بهترین نتیجه را در نماسازی و اجرای طرح یک ویلای کلاسیک به نمایش بگذارد.

نمای ویلای چوبی با ستون های کار شده با پروفیل های چوب پلاست جذابیت بالایی ایجاد می‌کند. در کنار نما می‌توان یک آلاچیق چوبی یا یک سایبان را نیز به المان های زیباسازی ویلا اضافه نمود. اخیرا روف گاردن های کار شده با چوب پلاست نیز در ویلا سازی متداول شده اند. روف گاردن ها هم در مورد طراحی و اجرای ویلاهای مدرن و هم در مورد ویلا سازی های کلاسیک می‌توانند یک المان موثر بر زیبایی بنا محسوب شوند. از آنجایی که کامپوزیت های چوب پلاست مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند استفاده از آنها به منظور ساخت روف گاردن ایده آل به نظر می‌رسد.

در طراحی و اجرای نمای چوبی ویلای کلاسیک می‌توان المان هایی چون نرده های داخلی، نرده های حفاظ، کفپوش، سقف کاذب و ... را نیز با استفاده از چوب پلاست اجرا نمود. تنوع بالای این نوع پروفیل در کنار مزایای فراوان آن کاربرد این محصول را بسیار مورد اقبال قرار داده است.

چرا باید چوب پلاست را جایگزین چوب نمود؟

در مورد علل جایگزینی چوب با چوب پلاست در بالا صحبت کردیم. در حالت کلی این علل و عوامل را به صورت موردی می‌توان شامل موارد ذیل دانست:

  • چوب متریالی بسیار گران قیمت تر از چوب پلاست است.
  • جهت تهیه چوب بایستی اقدام به قطع درخت نمود.
  • چوب یک متریال با آسیب پذیری بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی است.
  • این نوع متریال بستر مناسبی را برای رشد قارچ و زندگی حشرات فراهم می‌کند.
  • همچنین چوب احتمال آتش سوزی بالایی دارد و در صورت بروز آتش در محیط اطراف به راحتی نمی‌توان آن را از خطر حفظ نمود.
  • کیفیت ظاهری و رنگ چوب سریع تر دچار افت می‌شود.
  • طول عمر چوب نیز در برابر انواع تغییرات آب و هوا بسیار کم است.

همه این موارد و موارد مشابه دیگر یادآور می‌شوند که جایگزین نمودن چوب با چوب پلاست بهترین راه برای داشتن طراحی نما و دکوراسیون طرح چوب است.

چرا باید چوب پلاست را جایگزین چوب نمود؟

خرید اینترنتی چوب پلاست

از آنچه که در بالا در مورد مزایای استفاده از متریال چوب پلاست ذکر شد بسیاری از کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی استفاده از آن را به منظور ویلا سازی ترجیح می‌دهند. این افراد همواره به دنبال مراکزی هستند که بتوانند خرید چوب پلاست را با تضمین کیفیت و قیمت انجام دهند. این موضوع در مورد پروژه های پیمانکاری بیشتر نمود پیدا می‌کنند. زیرا پیمانکاران برای رسیدن به یک سود مطلوب همواره سعی می‌کنند در عین توجه به کیفیت مصالح و متریال ها این مواد را به قیمت مناسب نیز خریداری نمایند. برای سفارش خرید چوب پلاست در عصر حاضر نیازی به مراجعه به مراکز عرضه کننده مصالح ساختمانی ندارید. بلکه به صورت اینترنتی و با استفاده از خدمات مراکز آنلاین عرضه کننده چوب پلاست نیز می‌توانید این محصول را خریداری کنید.

ما در شرکت ورناوود پس از چندین سال تجربه در زمینه عرضه فرآورده های چوبی بر عرضه پروفیل چوب پلاست، یک محصول سبز و بدون ضرر برای محیط زیست، متمرکز شده ایم. این محصول نسبت به سایر کامپوزیت هایی که برای ساخت و ساز به کار گرفته می‌شوند دارای مزایای قابل توجهی است که در بالا به برخی از آنها اشاره کردیم. قطعا خرید و استفاده از متریال چوب پلاست تمام آنچه را که از یک متریال ساخت و ساز ایده آل انتظار دارید برآورده خواهد نمود. جهت سفارش و خرید اینترنتی این محصول با تضمین کیفیت و قیمت کافی است با کارشناسان واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

 

جهت نمایش اطلاعات تماس اینجا را کلیک کنید

 

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص چوب پلاست اینجا را کلیک کنید

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
حسین کیانبخت
یکشنبه بیست و چهارم مهر ۰۱
پاسخ
(1)
()
ممنون از مقالات خوب سايتتون
پاسخ مدیر سایت
ممنون از همراهی شما در صدد آن هستیم که بهترین ها را در این سایت داشته باشید
menusearch
vernawood.com